Pastorácia povolaní na Slovensku

Všetky videá Na minútku

Návštevníci našej stránky

Dnes:38
Tento týždeň:297

Práve je tu on-line 28 návštevníkov a nik z nášho tímu.Myšlienku tejto minútky poznám z rozprávania jedného učiteľa náboženstva. Jedno dievčatko dalo odpoveď, ktorá núti zamyslieť sa...

pokračovanie...

Ako ľahko hovoríme: Mám povolanie? Je to či to moje povolanie? Ale môžeme povolanie vôbec mať, vlastniť? Pohľad z trochu inej perspektívy.

pokračovanie...

Naše povolanie je Božím osobitným dobrodením pre nás - a to jedným z najväčších. :-) Tak o tom píše sv. Klára.

pokračovanie...

Treba rozlišovať medzi formou a obsahom povolania. Forma (spôsob života) pomáha obsahu povolania. Sv.  Terézia z Lisieux našla svoje vnútorné a vlastné povolanie. Ako by si jednou vetou vyjadril/a to svoje?

pokračovanie...

Želaní, plánov, nápadov, projektov, požiadaviek, činností môžeš mať veľa. "Povolanie nie je to, čo chceš, ale to, pre čo si sa narodil".

- myšlienka z filmu Kardinál -

pokračovanie...

V kázni na pláži Copacabana povedal  Svätý Otec František: "Poznám len jeden spôsob, ako zapáliť mladých ľudí pre Krista: inými mladými."

pokračovanie...

Helena Kellerová hovorí: "Veľa ľudí má nesprávnu predstavu o tom, čo znamená pravé šťastie. Ono sa nedá dosiahnuť samoľúbym plnením si vlastných želaní, dosiahne sa verným vytrvaním v nejakom hodnom poslaní." Mária ostala vernou svojmu hodnému určeniu. V evanjeliu z 2. februára počujeme o tom...

pokračovanie...

Boh hovorí zásadne ÁNO voči človeku. Hovorí konkrétne áno každému človeku, oslovuje ho "Ty". Boh je dobro - a čaká na to, aby nás obdaroval všetkým dobrom - sebou samým. Sv. Klára píše vo svojom testamente:

pokračovanie...

V živote sú chvíle a situácie, slová a činy, ktoré by sme najradšej vrátili naspäť klávesou "Backspace". Ale v živote to nejde a spomienka sa nedá len tak ľahko vymazať. Pocit viny nám môže spôsobiť veľké vnútorné trápenie.

pokračovanie...

Prebudení z nebytia k bytiu nesieme v nás nezničiteľné jadro - semienko večnosti. Sú životné situácie, kedy sa ho dotkneme, kedy ho zažijeme - sú to stretnutia s našim vnútrom, s naším vnútorným človekom.
Pozri sa do zrkadla a vydrž to dlhý čas. Čo sa v tebe pritom odohráva?

pokračovanie...