Pastorácia povolaní na Slovensku

 • Za misionárske povolanie

  Ježišu, ty si povedal
  svojím prvým učeníkom:
  "Poďte za mnou!"
  a oni sa stali tvojimi apoštolmi vo svete.
  Veď ma v tieto dni,
  keď sa snažím rozoznať
  tvoje volanie v mojom živote.
  Osvieť moje vnútro,
  aby som sa lepšie poznal
  a mal odvahu odpovedať ti
  z hĺbky môjho srdca.
  Podopieraj moje kroky na tejto ceste,
  ktorá možno vedie k životu zasvätenému misiám.
  Pomôž mi modliť sa
  a načúvať pozorne tvojmu hlasu.
  Amen

  Z  modlitieb misionárov verbistov

Sleduj novinky pastorácie povolaní

Návštevníci našej stránky

Dnes:59
Tento týždeň:356

Práve je tu on-line 26 návštevníkov a nik z nášho tímu.Rehoľná kaviareň a služba ucha na R13

V dňoch 26. - 28. júla 2013, paralelne so Svetovými dňami mládeže v Rio de Janeiro, sa v Ružomberku konalo národné stretnutie mládeže pod názvom R13. Zúčastnilo sa ho cca 2000 mladých ľudí, kde bol pre nich pripravený zaujímavý program. Slovenskí rehoľníci a rehoľníčky sa angažovali nielen v projekte EXPO povolaní, ale mnohí sa zapojili aj do služieb v Rehoľnej kaviarni a slúžili aj "službou ucha".

Počas prestávok sme vytvárali priestor na oddych pri dobrej kávičke alebo čaji. Na prípravu "pravej rehoľnej kávy" :-) sme použili takmer 6 kg kávy, vypilo sa cca 100 litrov sirupovej vody, rozdalo sa cca 1000 kusov lineckých koláčikov, čapovala sa Kofola, všetko za dobrovoľný príspevok. Nezabudli sme ani na dobrovoľníkov, ktorí u nás dostali kávu zadarmo. Do obsluhy a služby ucha sa s veľkou ochotou zapojilo takmer 80 rehoľníkov a rehoľníčok. Výťažok z Rehoľnej kaviarne, 402 eur, sme zaslali organizačnému tímu na pokrytie výdavkov.

Sme radi, že Rehoľnú kaviareň navštívilo veľa mladých ľudí. Veríme, že sa tam dobre cítili. Nakoniec, keď som sa dobrovoľníkov spýtala, či aspoň raz využili naše služby, jeden z nich odpovedal: "Už som tu asi piaty krát a vždy som dostal výbornú kávu, ktorá ma postavila na nohy." :-)

No a aby to nebolo len o káve, napríklad siedmim dobrovoľníkom, ktorí nám v sobotu postavili stany pre Rehoľnú kaviareň, som pri kávičke hovorila aj o možnosti počas SDM získať úplné odpustky a za akých podmienok. Vraveli, že také niečo ani nepočuli. Tak sme sa duchovne spojili s mladými a Svätým Otcom v Riu a pomodlili na jeho úmysel a za dar viery pre ďalších mladých ľudí. Potom sme sa rozprávali o tom, ako prišli k viere a k dobrovoľníctvu na R13, o viere ich rodičov a o ich príklade, ako im nevedeli odovzdať vieru, iba ju vyžadovali...,  o otcovstve, o povolaní...  V tom rýchlom tempe, hutnom programe a v hodinách naplnených službou, to bola pre mňa veľmi pekná "chvíľa" (asi hodinka), kde odzneli celkom hlboké zdieľania... Myslím, že tí chalani sa navzájom povzbudili vo viere... a bola som vďačná Bohu, že som mohla byť pri tom :-)

 • P7260736
 • P7280771
 • P7260735
 • P7260720

Sr. Celina Pčolinská, koordinátorka Rehoľnej kaviarne

 

PRIDAŤ SPRÁVU O PASTORÁCII POVOLANÍ